Fotografavimas . Vestuviu fotografavimas . Fotosesijos . Interjero fotografiavimas . Daiktų fotografavimas . Maisto fotografavimas . Struktūra . Kontaktai

Vestuvės viena iš gražiausių ir nuostabiausių šventčių gyvenime! Jai praėjus, gerus įspūdžius ir nepakartojamas akimirkas norėsis visada prisiminti. Todėl, jeigu planuojate vestuves, jūsų laukia rimta užduotis – pasirūpinti, kad vestuvių nuotraukos būtų kuo įspūdingesnės, juk jomis dar ilgai grožėsitės ne tik patys, bet ir jūsų vaikai ar net anūkai. Tam nepakaks pasisamdyti profesionalaus fotografo – visų pirma turite išsirinkti vietas, kuriose bus įamžinta jūsų meilės šventė.

Kaip išsirinkti?

Norėdami palengvinti vestuvių planavimo rūpesčius, siūlome tam tikrą sistemą, padėsiančią nesunkiai nuspręsti, kur norite fotografuotis. Tikriausiai ne kartą esate vartę artimųjų ar draugų vestuvių albumus ir žinote, kad paprastai kai kurios nuotraukos sužavi labiau, priverčia stabtelėti ir ilgiau grožėtis. Taigi belieka prisiminti, kokios nuotraukos jums labiausiai patinka – darytos mieste ar gamtoje, retro, laisvo stiliaus, reportažinės ar surežisuotos. Toliau ne tik aprašome visų tipų nuotraukas, bet ir nurodome gražiausias didžiųjų miestų apskričių vietas, kuriose galima įsiamžinti.

Nuotraukos mieste

vestuviu_fotografas_0003Šiuo atveju fotografuojama neišvykus iš miesto: centre, prie naujų pastatų, dangoraižių, bažnyčių, paminklų, pilių, bokštų, laiptų, įvairiose apžvalgos aikštelėse, traukiniuose, laivuose, ant tiltų ir panašiose vietose. Tai labai patogu, jeigu jūsų oficiali vestuvių ceremonija ir šventė vyks tame pačiame mieste – nereikės blaškytis ir nerimauti, kad kur nors nespėsite.
Jei vestuves švęsite Vilniuje, būtinai nusifotografuokite prie Konstitucijos prospekte styrančių stiklinių dangoraižių, prie Gedimino bokšto, katedros, Valdovų rūmų, televizijos bokšto, ant bet kurio pasirinkto tilto ar geležinkelio stotyje.
Jei tuoksitės Kaune, įsiamžinti galite prie bet kurio forto, Aleksoto kalno apžvalgos aikštelėje ir ant tilto, prie rotušės, Pažaislio vienuolyno, Kauno pilies, Karo muziejaus patrankų.
Jei gyvenate Klaipėdoje, nuotraukose būtina užfiksuoti Teatro aikštę, buvusią rotušę, Švč. Mergelės Marijos, Taikos Karalienės, bažnyčią ir jos bokštą, „Meridianą“, Kretingos vienuolyną, Palangos bažnyčią ir tiltą.
Fotografuojantis miesto fone nereikia daug nenatūraliai pozuoti, paprastai tokios nuotraukos daromos vaikščiojant po miestą – fotografas tiesiog fiksuoja gražias akimirkas. Jei norite, galite fotografuotis prie savo namų, mėgstamoje kavinėje ar net prekybos centre, nes svarbiausias tokių vestuvių nuotraukų atributas – miesto ir jo prieigų vaizdai.

Retro nuotraukos

Per pastaruosius metus šio stiliaus vestuvių nuotraukos labai išpopuliarėjo – kone kas antra jaunavedžių pora pageidauja retro nuotraukų. Šiuo atveju fotografuotis tinka bet kuriame senamiestyje, prie istorinių pastatų ar jų griuvėsių, įvairių rakandų, liaudies buities muziejuose, dvaruose, senovinėse sodybose, apleistuose soduose ir panašiose vietose.
Jei esate vilniečiai, galite fotografuotis kiekviename senamiesčio skersgatvyje, Trakų pilyje, Užutrakio dvare, Verkių rūmuose, Lentvario parke ir dvaro sodyboje, pramogų ir poilsio centre „Belmontas“. Tiesa, jei nebūsite „Belmonto“ klientai, o tik norėsite nusifotografuoti prie malūno, šiame restorane teks pirkti tris šampano butelius.
Puikios retro nuotraukos išeis keliaujant Trakų mitologiniu keliu. Tai 400 metrų ilgio takas, išklotas medinėmis lentomis, iš abiejų pusių apsuptas pagoniškomis senovės lietuvių dievų medinėmis skulptūromis. Ten rasite ir aukojimo akmenį su paslaptingais ženklais – būtinai ten palikite mažą auką, kad būtumėte laimingi.
Jei ketinate fotografuotis Kauno apskrityje, tam puikiai tiks senamiestis, Zapyškio senoji bažnytėlė ant Nemuno kranto, „Bajorkiemis“, Raudondvario dvaro sodyba, bet didžiausią įspūdį paliks Rumšiškių liaudies buities muziejus, kur jaunoji galės pozuoti žiūrėdama pro pirkios langelį, jaunikis – lipdamas į šulinį skandintis arba kartu burkuodami prie avilių, pašėlusiai dūkdami šiene, važiuodami senu vežimu ar panašiai.
Pajūrio gyventojams rekomenduojama fotografuotis Klaipėdos senamiestyje, „Majoro sodyboje“, „Vienkiemyje“, Jūrų muziejuje prie senovinių žvejų sodybų ir archajinių žūklės įrankių bei laivų.
Beje, norint šio stiliaus nuotraukų, fotografuotis galima ir studijoje, kur gausu įvairiausių dekoracijų, senovinių baldų ir daiktų. Toks pozavimas jaunavedžiams visada suteikia daug malonumo: fotografas prašo rodyti įvairias grimasas, gestus, mostus – kartais vienai nuotraukai padaryti reikia kone suvaidinti mažą spektaklį. Todėl būtinai pamirškite kompleksus ir nusiteikite puikiai praleisti laiką.

Nuotraukos gamtoje

vestuviu_foto_0015Suprantama, fotografuotis reikės gamtoje: pievose, miškuose, parkuose, dvaruose, prie upių ar ežerų ir panašiose vietose. Vilniečiai fotografuotis gali ir mieste, pavyzdžiui, Žvėryne prie Rusijos ambasados yra labai gražus tvenkinys su gulbėmis. Nors, be abejo, kur kas smagiau išvažiuoti į užmiestį, tarkim, į Aukštadvarį – unikalų Lietuvos kampelį, garsų šimtamete istorija, Lackio dominikonų vienuolynu, vaizdingu Kartuvių (Šibos) kalnu ir legendine Velnio duobe. Jei bus proga, užkopkite į Vestuvių kalną Utenoje, nuvykite prie Šeduvos malūno. Tokioms nuotraukoms puikiai tiks visi dvarai, Puškino ar Europos parkas, Trakų ežerai, Pučkorių atodanga netoli Naujosios Vilnios ir, žinoma, Botanikos sodas.
Kauniečiai gali nuvažiuoti į Grabuciškes prie Kauno marių, pasirinkti bet kurios upės ar ežero pakrantę, gražią pamiškę ar parką. Labai gražu fotografuotis Rumšiškėse, jachtų klube. Pajūris neatsiejamas nuo smėlio, kopų, Gintaro muziejaus parko, Karklėje esančios Olando kepurės, Kretingos botanikos sodo, kaimo turizmo sodybų. Fotografui būtinai pasiūlykite pamėgtų gamtos kampelių – juk tokių tikriausiai turite, nesvarbu, ar tai pakrantės lopinėlis, miškelis, ar parkas, kuriame susitikinėjote. Juk dar smagiau, kai nuotraukoje užfiksuota vieta yra ne tik graži, bet ir turi savo istoriją. Tiesa, svarbu nepamiršti, kad gamtoje galite susitepti drabužius ar batelius, tad verčiau atsargumo dėlei pasirūpinkite valymo priemonėmis.

Laisvo (netradicinio) pobūdžio nuotraukos

Per vestuvės visada nutinka įvairių nenumatytų nuotykių, pokštų ir juokingų situacijų, kurias būtina įamžinti. Be abejo, padedant fotografui, jas galima ir specialiai sukurti kad ir kokioje vietoje būtumėte. Galite fotografuotis ant dviračio, motociklo, žirgo, karutyje, stadione žaisdami futbolą, krepšinį ar tinklinį, leisdami aitvarus ir panašiai. Taip pat smagu fotografuotis valtyje, jachtoje ar oro balione. Nepaprastai gražus fonas – didelis rugių laukas ar žydinti pieva. Galite gražiai įsiamžinti ir dirbdami įvairius darbus, pavyzdžiui, kai jaunikis šienauja, o jaunoji grėbia šieną. Tiesiog nesidrovėkite bet kokia idėja pasidalyti su fotografu! Jis mielai sutiks įgyvendinti bet kokią jūsų fantaziją, galėsite turėti įvairių vestuvių nuotraukų. Svarbiausia, kad būtų gražus oras ir gera nuotaika. Kita vertus, kartais pačios gražiausios nuotraukos būna padarytos lietui lyjant ar vėjui siaučiant...

Reportažinės ir surežisuotos nuotraukos

Jei pasirinksite reportažines vestuvių nuotraukas, fotografas nieko nerežisuos, neprašys pozuoti, o tiesiog beveik nepastebimai fiksuos įvykius ir natūralias emocijas, gražiausias akimirkas. Tiesa, neretai reportažinė fotografija derinama su režisuotąja, nes abu būdai turi privalumų. Surežisuotomis vadinamos tokios nuotraukos, kai fotografas sukuria situacijas, sustato jaunuosius, pulką, svečius. Paprastai tam pasirenkamos patrauklios gamtos ar miesto vietos, išskirtinės panoramos, be to, kartais naudojama papildomų atributų: vaisių, balionų, skėčių, dviračių, automobilių ir panašiai.

Fotostudija bet kurioje vietoje

Pasamdę vestuvių fotografą galintį suteikti tokią paslaugą, vienu šūviu nušausite du zuikius: turėsite labai kokybiškų nuotraukų įvairiose vietose ir nereikės vykti į fotostudiją – ji atvyks pas jus. Fotostudija gali būti įrengta bet kurioje norimoje vietoje, nes speciali įranga leidžia dirbti net ten, kur nėra elektros. Fotografo atsivežti pakabinami fonai užtikrins nepriekaištingą vaizdą nuotraukose, o jūs, nė neišvykę iš šventės vietos ir nesibaimindami dėl oro sąlygų, nesirūpindami tinkamu apšvietimu, galėsite pasijusti kaip tikroje fotostudijoje. Tokią studiją galima atvežti į bet kurį Lietuvos kampelį – gražią vietą, kurią žinote tik jūs. Juk kiekviename, net mažiausiame, miestelyje ar kaimelyje galima surasti ypatingą vietą, kurioje įsiamžinti norėtų kiekvienas. Jei tokią vietą žinote, bet ji nėra populiariausių fotografuotinų vietų sąraše, drąsiai pasiūlykite fotografui jus įamžinti būtent ten. Juk taip fotografai ir atranda mūsų minėtų įvairių nuostabių vietų.

Naudingi patarimai

Išsirinkite fotografą, su kuriuo jums bus malonu bendrauti ir kuriam pozuodami jausitės laisvai. Peržiūrėkite vestuvių fotografų nuotraukų pavyzdžius, atkreipkite dėmesį į fotografavimo stilių, įsivaizduokite save kai kuriose nuotraukose ir pamąstykite, ar norėtumėte, kad jūsų vestuvių nuotraukos būtų panašios. Jei norite tiesiog džiaugtis švente ir nesivarginti pozuodami, pasirinkite reportažines nuotraukas kuriantį fotografą. Tačiau būtinai iš anksto apsvarstykite, kokių nuotraukų norite. Reportažiniai kadrai būna tarsi gyvi, natūralūs, bet, jei esate ypač savikritiški ir norite, kad nuotraukose būtinai aiškiai matytųsi žmonės, veidai, verčiau rinkitės tradicinį režisuotą fotografavimo būdą. Šis pasirinkimas taip pat bus tinkamiausias, jei norite turėti gražių parodomųjų nuotraukų ir esate pasiruošę pozuoti. Ir reportažinės, ir surežisuotos nuotraukos yra gražios – svarbiausia, kad jums patiktų. Pasiteiraukite, ar fotografas turės kokių nors atributų nuotraukoms, pavyzdžiui, skėčių, skrybėlių ir panašiai. O gražiomis šampano taurėmis pasirūpinkite patys, nes juk elegantiška jaunoji puošnia suknele ir vienkartiniai plastikiniai indeliai nėra nei romantiškas, nei juo labiau iškilmingas derinys. Nepamirškite, kad prie puošnaus apdaro dera nekasdienis makiažas, todėl pasirinkite patyrusį specialistą, naudokite kokybiškas ir išbandytas kosmetikos priemones, nes gali būti ir džiaugsmo ašarų, ir bučinių, ir saulės, lietaus, vėjo... Beje, jei nešiojate akinius, apsvarstykite galimybę juos pakeisti kontaktiniais lęšiais: akinių stikluose gali atsispindėti saulė, medžiai, o gal net apkūni jūsų tetulė.Jei nuogąstaujate dėl kai kurių savo išvaizdos trūkumų, pavyzdžiui, nedrįstate šypsotis, užsiminkite apie tai vestuviu fotografui. Naudojant šiuolaikinę techniką galima pakoreguoti daugelį defektų. Tiksliai suplanuokite ir su fotografu aptarkite savo vestuvių dienos maršrutą – visas vietas, kuriose norėtumėte fotografuotis. Prisiminkite, kad kuo įvairesnės bus vietos, tuo vestuvių albumas bus įdomesnis, tačiau nepersistenkite – juk ne į turistinį žygį ruošiatės. Galutinį sprendimą praneškite fotografui, kad jis galėtų tinkamai pasirengti.

Bet svarbiausia – neslėpkite šiltų jausmų, net jei esate labai drovūs, mėgaukitės vienas kitu ir savo diena. Juk būtent tai bus smagiausia matyti vestuvių nuotraukose. Tegul šviečia jūsų veidai, spinduliuoja šilumą. Juk tikrąją didžiosios šventės nuotaiką sukuria ne balta suknelė, tobula šukuosena ar makiažas – tik mylintys ir savo meilę vienas kitam rodantys jaunieji, vestuvių nuotraukas padaro nepakartojamas.

straipsnį publikavimui pateikė www.santuoka.lt
 
Hey.lt - Nemokamas lankytoju skaitliukas Fotografas Vilniuje: Igoris Petinas tel.: +370-699-38938  E-mail: fotografas.vilnius@gmail.com